מעצר בגין תקיפת שוטר בנסיבות מחמירות

מומלץ לקרוא את ההחלטה להלן על מנת לקבל ידע בנושא מעצר בגין תקיפת שוטר בנסיבות מחמירות:לפניי בקשה לעצור את המשיב עד לתום ההליכים נגדו בת.פ. 7119-04-11.
נגד המשיב הוגש כתב אישום המייחס לו עבירות של תקיפת שוטר בנסיבות מחמירות והפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו.
על פי עובדות כתב האישום, ביום 2.4.11 בשעות הצהרים הלך המשיב לאורך כביש 38 המחבר בין ירושלים לבין בית שמש יחד עם שני אחרים, בעודם שתויים. אחד האחרים החל להתהלך בצורה מסוכנת באמצע הכביש, נעמד באמצע הכביש והפריע לתנועה.

באותה העת עברו במקום, בניידת סיור משטרתית השוטרים לינוי דוד וגבריאל בן לולו.
השוטרים עצרו את הניידת המשטרתית וביקשו מהאחר שלא יעמוד באמצע הכביש והוא נענה לבקשתם.
השוטרים המשיכו בנסיעתם, כאשר המשיב קילל אותם בשפה הרוסית.
השוטר עצר את הניידת המשטרתית והודיע למשיב שהוא מעוכב לחקירה בגין העלבת עובד ציבור, וביקש מהמשיב להיכנס לניידת המשטרתית.
המשיב סירב לעלות לניידת המשטרתית, והשוטר הודיע לו שהוא עצור ואחזו בשתי ידיו, בעודו עומד מאחוריו.
המשיב ניסה לחמוק מאחיזתו של השוטר בכך שבעט לעברו והניף מרפקים לאחור.
בשלב זה המשיב הצליח להשתחרר מאחיזתו של השוטר, המשיב הסתובב לעברו של השוטר, אחזו בגרונו, חנק אותו והפילו לרצפה.
המשיב ברח מהמקום רגלית לכיוון מרכז הקניות "ביג" בבית שמש.
השוטרת הזעיקה ניידת נוספת, שבראשה השוטר דוד קורלאקר. במקביל השוטרים החלו לרדוף רגלית אחרי המשיב.
השוטר הודיע למשיב בשנית שהוא עצור, בעודו רודף אחריו, וביקש ממנו להיכנס לניידת המשטרתית. המשיב ירד לאמצע הכביש, השוטר עצר את התנועה בכביש, ובמקביל הגיעה הניידת הנוספת.
השוטר דוד הודיע למשיב שהוא עצור וכי במידה והוא לא ישתף פעולה, יופעל כנגדו מכשיר טייזר.
המשיב סימן לדוד בידיו שיעזוב אותו, דוד שלף את מכשיר הטייזר, כיוון אותו לעברו של המשיב והודיע לו שוב שהוא עצור.
המשיב דחף את דוד ובתגובה ירה דוד לעברו של המשיב חץ טייזר.
המשיב נפל לרצפה וניסה לקום. דוד הודיע לו שלא יקום, אולם המשיב קם, ודוד הפעיל נגדו פולס של חשמל. המשיב שוב ניסה להתרומם ודוד הפעיל כנגדו פולס נוסף של חשמל. בשלב זה חדל המשיב לקום.


המשיב חולק על קיומן של ראיות לכאורה וטוען כי לאור הדלות הראייתית, לא קמה עילת מעצר.
לטענת ב"כ המשיב התגלגל אירוע והמשיב לא הבין מדוע הוא צריך להיות עצור. לטענתו התנהלות המשטרה הייתה לא מקובלת וההתנהלות של מח"ש, אשר נתנה אישור שפיטה על בסיס חומר חלקי שהועבר על ידי החקירות, בלי לחקור את המשיב, מקימה הגנה מן הצדק.

ב"כ המשיב מלין על כך שהחוקרת לא שואלת את המשיב לגבי חלקם של השוטרים ואיננה מבקשת ממנו לפרט כיצד הם תקפו אותו, לאחר שהוא מציין כי הם תקפו אותו, על כך שנגבו הודעות רק משוטרים, על כך שלכל זוג שוטרים גרסה זהה, על כך שהשוטרים לא נשאלו האם הכו את המשיב, כטענתו, ועל כך שהשימוש בשוקר היה ללא אזהרה. הוא גם מלין על כך שהודעת המשיב נגבתה ברוסית, אולם נרשמה בעברית.


לינוי דוד משרתת כשוטרת ביחידת סיור בבית שמש.

בהודעתה היא מספרת על האירוע בו עמד חברו של המשיב באמצע הכביש, השוטרים כרזו לו לעלות למדרכה, ואחרי שהם חזרו לניידת, הם שמעו את המשיב צועק ומקלל ברוסית. בתחילה הם לא התייחסו, אולם לאחר מכן הוא עשה תנועה של אצבע משולשת לעברם. הם ירדו אל המשיב והשוטר גבי הודיע לו שהוא מעוכב לתחנה על העלבת עובד ציבור (לינוי דוד, שורות 5 – 7 להודעה).
המשיב התנגד וסירב לעיכוב. השוטר גבי הודיע לו שהוא עצור ואחז בו ביד שייכנס לניידת.
המשיב התנגד והחל להיאבק עם השוטר (לינוי דוד, שורה 9 להודעה). השוטר תפס לו את הידיים מאחור והשתלט עליו (שם).
במקביל עצר רכב משטרתי וירד ממנו שוטר לבוש בגדים אזרחיים בשם אבישי אדרי, שעזר להרחיק את חבריו של המשיב שניסו לשכנע אותם לשחרר אותו (לינוי דוד, שורה 10 להודעה).
המשיב החל להיאבק בגבי וחנק את השוטר והפיל אותו על הרצפה (לינוי דוד, שורה 11 להודעה).
השוטרת לינוי ביקשה סיוע.
אחרי שהמשיב השתחרר מהשוטר גבי, השוטר גבי הוציא גז פלפל והמשיב החל לברוח בהליכה לכיוון "ביג" (לינוי דוד, שורה 13 להודעה).
השוטרים צעקו למשיב שהוא עצור, אך הוא המשיך בהליכה (לינוי דוד, שורה 13 להודעה).
הוא המשיך בהליכה והשוטרים לינוי דוד וגבי אחריו (לינוי דוד, שורה 13 להודעה).
השוטר קורלקאר צעק למשיב שירגע ויכנס לניידת, ולא, יופעל עליו שימוש באקדח טייזר כי הוא עצור (לינוי דוד, שורה 15 להודעה).
המשיב דחף את השוטר קורלקאר והמשיך להתנגד (לינוי דוד, שורה 16 להודעה).
אחרי הודעה נוספת שישתמש בטייזר, המשיב לא נענה ולא הקשיב, השוטר צעק טייזר בקול וירה יריה אחת והמשיב נפל (לינוי דוד, שורה 17 להודעה).
לאחר שנפל המשיב ניסה לקום, והשוטר קורלקאר אמר לו לשכב ומשלא נענה, נתן לו פולס (לינוי דוד, שורות 17 – 18 להודעה).
לפי הודעתה: "ככה פעמים ניסה לקום וקיבל שני פולסים שבסוף אמר החשוד מספיק ונכבל" (לינוי דוד, שורה 18 להודעה).
אחרי שנאזק השוטר קורלקאר הוציא ממנו את המחטים (לינוי דוד, שורה 19 להודעה).


השוטר דוד דוד מסר בהודעתו כי הגיע יחד עם השוטר קורלקאר למקום. לפי הודעתו, כאשר הם הגיעו הם ראו את המשיב והשוטר גבי בן לולו מתעמתים (דוד דוד, שורה 5 להודעה).

השוטר גבי אמר להם שהמשיב עצור ומתנגד למעצר (דוד דוד, שורה 6 להודעה).
לפי הודעתו, השוטר קורלקאר ביקש מהמשיב להיכנס לניידת, גם הוא פנה וביקש מהמשיב להיכנס לניידת (דוד דוד, שורה 7 להודעה).
המשיב דחף את השוטר דוד קורלקאר, השוטר קורלקאר הוציא את אקדח הטייזר שברשותו והזהיר אותו (דוד דוד, שורה 8 להודעה).
המשיב חיקה את השוטר קורלקאר ועשה לו סימן של אקדח וצחק, ואז השוטר קורלקאר הפעיל את הטייזר (דוד דוד, שורה 9 להודעה).
כשהמשיב שכב על הרצפה, אמר לו השוטר קורלקאר שלא יקום, הוא קם מספר פעמים, עד שבסוף אמר המשיב מספיק ונכבל באזיקים ושוחרר מהטייזר (שורות 10-11 להודעה).


השוטר גבריאל בן לולו סיפר בהודעתו כיצד כרז לחברו של המשיב על מנת שירד מהכביש, ושמר עם המשיב וחבריו על קשר עין, במראה הפנימית, על מנת לראות שלא יורדים שוב לכביש (גבריאל בן לולו, שורה 9 להודעה).

גבריאל ראה את המשיב מסתובב לעברו ועושה תנועה מגונה של אצבע משולשת (גבריאל בן לולו, שורה 10 להודעה).
גבריאל הודיע למשיב שהוא מעוכב על העלבת עובד ציבור, המשיב סירב לעלות לרכב. גבריאל הודיע לו שהוא עצור והחזיק אותו בידיים (גבריאל בן לולו, שורה 12 להודעה).
המשיב התנגד והפעיל כוח נגד גבריאל, אשר חיבק אותו מאחור ותפס את שתי הידיים שלו. המשיב המשיך להתנגד ולהשתולל ניסה לתת מרפקים ובעיטות אחורה (גבריאל בן לולו, שורות 12 – 13 להודעה).
החברים של המשיב ניסו לשכנע את השוטרים לשחרר את המשיב (גבריאל בן לולו, שורה 15 להודעה).
במקום עבר איש משטרה, אשר סייע לגבריאל בן לולו בהרחקת החברים של המשיב (גבריאל בן לולו, שורה 15 להודעה). השוטרת לינוי הזעיקה ניידת.
לפי הודעתו: "עד שהם (הניידת, ע.כ.) הגיעו הוא הסיט את משקל גופו אחורה הרגשתי שהאחיזה שלי משתחררת ממנו הוא הוציא יד אחת הסתובב לעברי תפס אותי בידו בגרון חנק אותי והוריד אותי לרצפה" (גבריאל בן לולו, שורות 17 – 18 להודעה).
השוטר אדרי אבישי תפס את המשיב ושחרר את גבריאל בן לולו (שורה 18 להודעה).
כאשר המשיב השתחרר, הוא החל ללכת לכיוון צומת ביג (שורה 18 להודעה של גבריאל בן לולו).
השוטר קורלקאר הודיע למשיב שהוא עצור, ובמידה ולא ישתף פעולה, יופעל נגדו טייזר, שוקר חשמלי (גבריאל בן לולו, שורה 23 להודעה). המשיב לא התייחס לדברי קורלקאר, עשה לו תנועות ידיים של תעוף מפה, השוטר דוד שלף את אקדח הטייזר, כיוון לעבר המשיב, הזהיר אותו שהוא עצור ושלא יתנגד (גבריאל בן לולו, שורות 23 – 24 להודעה).
לפי הודעתו של גבריאל בן לולו, המשיב דחף את השוטר קורלקאר ואז השוטר קורלקאר צעק בקול טייזר וירה לעברו של המשיב את החיצים (גבריאל בן לולו, שורה 25 להודעה).
המשיב נפל וניסה לקום, והשוטר אמר לו שלא יקום, הוא קם וקיבל עוד פולס של חשמל, ושוב קם המשיב ושוב הזהיר אותו השוטר ושוב המשיב קם והשוטר נתן לו עוד פולס ואז המשיב אמר די מספיק, ולא קם (שורות 26 – 27 להודעה).


דוד קורלקאר מסר בהודעתו כי קיבל דיווח שהשוטר גבי בן לולו מותקף על ידי חשוד שיכור (דוד קורלקאר, שורה 3 להודעה).

לפי הודעתו, כאשר הם הגיעו למקום הם ראו את גבי מתעמת עם המשיב (דוד קורלקאר, שורה 7 להודעה).
דוד קורלקאר הודיע למשיב שהוא עצור בגין חשד לתקיפת שוטרים, וביקש ממנו להיכנס לניידת (דוד קורלקאר, שורה 10 להודעה). המשיב סירב ודחף את דוד קורלקאר (דוד קורלקאר, שורה 10 להודעה). דוד קורלקאר שלף את אקדח הטייזר, הודיע למשיב שהוא הולך להשתמש בו במידה ולא יכנס לניידת. המשיב צחק עליו ועשה לו תנועה של אקדח עם אצבעותיו שכיוון אליו, ואז שחרר עליו דוד קורלקאר את היריה של אקדח הטייזר (דוד קורלקאר, שורה 12 להודעה).
המשיב ניסה פעמיים לקום, ובכל פעם קיבל פולס חשמלי (דוד קורלקאר, שורה 16 להודעה).
לשאלה האם הוא הזהיר את המשיב לפני השימוש בטייזר, השיב דוד קורלקאר: "כן, הזהרתי אותו וכיוונתי עליו את הטייזר עם נורית סימון לייזר והוא המשיך בשלו וצחק והשתמשתי בטייזר" (שורה 19 להודעה).


המשיב מספר בהודעתו על חברו אשר רצה לחצות את הכביש המהיר על כך שהוא משך אותו חזרה ועל כך שהגיעו למקום שתי ניידות (שורות 3 – 4 להודעה).

לפי הודעתו: "באו שני ניידות ואחד השוטרים נתן לי מכות ואז אני הגבתי לו" (שורות 4 – 5 להודעה).
הוא מכחיש כי עשה תנועה מגונה כלפי השוטרים והשיב כי הוא וחבריו היו שיכורים (שורה 8 להודעה).
לשאלה למה לא עלה לניידת לאחר שנאמר לו שהוא מעוכב, השיב: "לא הוא קודם כל בא ונתן לי מכה לפרצוף. אני לא זוכר אגרוף או סטירה" (שורה 10 להודעה).
הוא נשאל על הגרסה לפיה הוא הוריד את השוטר לרצפה וחנק אותו והשיב: "לא היה דבר כזה הוא נתן לי מכה ואז הפלתי אותו לא תפסתי אותו מהגרון" (שורה 12 להודעה).
לשאלה למה המשיך ללכת הביתה, השיב: "אני לא מבין עברית והשכבתי אותו ורציתי ללכת הביתה" (המשיב, שורה 14 להודעה).
לשאלה למה כאשר הגיעה הניידת הנוספת לא נשמע להוראות השוטר וחיקה אותו כאשר כיוון אליו אקדח, ודחף אותו, השיב: "לא עשיתי את זה" (שורה 17 להודעה).


בחומר החקירה יש את התשתית הראייתית הדרושה למעצר המשיב עד לתום ההליכים. המשיב עצמו מודה כי הכה את השוטר גבריאל ולאחר מכן הפיל אותו, אם כי לגרסתו הוא הכה את השוטר לאחר שהשוטר הכה אותו.
למשיב עבר פלילי בעבירות אלימות וקיימים נגדו מאסרים על תנאי חבי הפעלה. ביום 27.12.10 נדון ל- 3 חודשי מאסר על תנאי לשלוש שנים שלא יעבור על כל עבירת אלימות מסוג פשע ושירות לתועלת הצבור למשך 100 שעות וזאת בגין תקיפה וחבלה ממשית על ידי שניים או יותר. ביום 17.3.11 נדון למאסר למשך 3 חודשים שירוצה בעבודות שירות ומאסר על תנאי למשך 3 שנים שלא יעבור על כל עבירת אלימות כלפי בן משפחה וכל עבירת אלימות מסוג פשע, וזאת בגין עבירות תקיפה סתם ואיומים ותקיפת קטין בידי אחראי. בגין תיק זה אמור היה המשיב לבצע עבודות שירות ברטורנו החל מיום 22.3.11.
התנהגות המשיב, על רקע שתי העבירות בהן הורשע לא מזמן וכאשר תלויים נגדו שני מאסרים מותנים, מעידה על מסוכנות, גם כאשר לוקחים בחשבון את טענת המשיב כי הוא הותקף.
בטרם תינתן החלטה סופית בעניין המשיב, יש מקום לקבל תסקיר משירות המבחן.
המשיב הפנה לתיק מ"ת 17351-12-10 בו שוחרר משיב בנסיבות דומות לחלופת מעצר, לפני קבלת תסקיר, אולם באותו מקרה נבדקה החלופה, לפני קבלת תסקיר משלים, לאור שביתת שירות המבחן.

לתיאום פגישה עם עורך דין חייגו: 077-4008177
נושאים רלוונטיים נוספים

 1. תקיפה סתם

 2. תקיפת מתדלק

 3. תקיפה - יריקה

 4. תקיפת בן זוג

 5. תקיפת בת זוג

 6. תקיפת פקח חניה

 7. תקיפה בתחנת דלק

 8. תקיפת עובדת ציבור

 9. תקיפה עם מוט ברזל

 10. הרשעה בעבירת תקיפה

 11. מעצר על תקיפת שוטר

 12. תקיפה עם מקל סנוקר

 13. עבירת תקיפת בן זוג

 14. עבירת תקיפת שוטרים

 15. תקיפה במשחק כדורגל

 16. זיכוי מעבירת תקיפה

 17. תקיפת פקח בבאר שבע

 18. מעצר על תקיפת החברה

 19. תקיפת מאבטח במועדון

 20. תקיפת תיירים בישראל

 21. תקיפה של משכיר דירה

 22. תקיפה של עובד בעבודה

 23. תקיפה חבלנית - ערעור

 24. תקיפת פקח שמורות טבע

 25. גזר דין בעבירת תקיפה

 26. תקיפה בגלל חסימת רכב

 27. עונש על תקיפת בת זוג

 28. תקיפה על ידי עורך דין

 29. תביעה אזרחית על תקיפה

 30. פגיעה בעין בעקבות תקיפה

 31. זריקת טלפון נייד על אדם

 32. ערעור בעבירת תקיפת קטין

 33. פיצוי על שבר באף מתקיפה

 34. גזר דין - תקיפת פלסטיני

 35. זיכוי מעבירת תקיפת שוטר

 36. תקיפת כלב על ידי כלב אחר

 37. תקיפה הגורמת חבלה של ממש

 38. כמה מקבלים על תקיפת קטין ?

 39. פיצויים על תקיפה עם מקלות

 40. אחריות מעביד על תקיפת עובד

 41. תקיפת עורך דין במהלך דיון

 42. כמה מקבלים על תקיפת בת זוג ?

 43. זיכוי מעבירת תקיפת שוטרי מג"ב

 44. תקיפה חבלנית בצוותא - ערעור

 45. ערעור על הרשעה בתקיפת בת זוג

 46. עורכי דין לנפגעות תקיפה מינית

 47. תקיפת בת זוג מספר רב של מקרים

 48. תביעה בגין תקיפה בכניסה למועדון

 49. תקיפה בעבודה - אחריות בנזיקין

 50. טענת הגשת תלונה שקרית אודות תקיפה

 51. תקיפה לאחר כניסת אנשים זרים לבית

 52. זיכוי בערעור מעבירת תקיפת שוטרים

 53. תקיפת שוטרים כדי להכשילם בתפקידם

 54. כתב אישום בגין סיוע לתקיפה לשם גניבה

 55. תביעה בגין תקיפת קטין על ידי שוטרים

 56. תקיפת קטין או חסר ישע - סעיף 368ב(א)

 57. מעצר בגין תקיפת שוטר בנסיבות מחמירות

 58. תקיפת עובד על ידי חולה נפש במחלקה סגורה

 59. ערעור על גזר דין תקיפה וחבלה כשהעבריין מזויין

 60. הוריד את הקסדה שהיתה על ראשו וחבט בה בראשו של המנוח

 61. פיצויי כאב וסבל כתוצאה מאלימות תקיפה סתם וכליאת שווא

 62. שאלות ותשובות

רקע תחתוןשעות הפעילות: ימים א'-ה': 19:00 - 8:30
                           יום ו' : 14:00 - 10:00

טלפון: 077-4008177
פקס: 153-77-4008177
דואר אלקטרוני: office@fridman-adv.com

Google+רקע תחתון