מעצר על בריחה מרכב משטרה

המשיב נמלט מרכב המשטרה כשהוא נוסע נסיעת עקלתון בין נתיבי התנועה במהירות רבה בעודו עוקף רכבים מימין ברח' שמשון וגורם להם לבלום בלימת חירום ולסטות על מנת למנוע התנגשות עם רכב המשיב.

להלן החלטה בנושא מעצר על בריחה מרכב משטרה:

החלטה

1.     נגד המשיב הוגש כתב אישום המייחס לו עבירה של סיכון חיי אדם בנתיב תחבורה, עבירה לפי סעיף 332(2) לחוק העונשין התשל"ז - 1977.

על פי כתב האישום ביום 21.7.06 בסמוך לשעה 23:15, נהג המשיב ברכב מסוג הונדה ברח' שאול המלך בבאר-שבע ועימו שני נוסעים.

השוטר רודיון גרומוב שנסע בניידת משטרה הבחין ברכב ובמשיב כשהוא סוטה בפתאומיות מנתיבו, נכנס לנתיב של אחר ופונה לרח' אבא אחימאיר ובכך גרם לנהג הרכב שנסע בנתיב הימני לבלום בלימת חירום ולסטות למדרכה על מנת למנוע התאונה עם רכבו של המשיב. השוטר הורה למשיב לעצור, בהפעילו פנסים כחולים ומערכת כריזה. המשיב המשיך בנסיעתו לרח' אבא אחימאיר והגביר את מהירותו. השוטר נסע בניידת אחרי המשיב. המשיב לא שעה להוראות השוטר לעצור והמשיך בנסיעה לכיוון רח' שמשון כשהוא נוהג במהירות ובפראות ועובר את הצומת באור אדום ובכך גרם לכלי רכב שנסעו כחוק לבלום בלימת חירום כדי למנוע התנגשות במשיב. השוטר המשיך ונסע אחרי המשיב כשהוא מסמן לו לעצור אולם עקב מהירות נסיעתו של המשיב לא הצליח להשיגו.

המשיב נמלט מרכב המשטרה כשהוא נוסע נסיעת עקלתון בין נתיבי התנועה במהירות רבה בעודו עוקף רכבים מימין ברח' שמשון וגורם להם לבלום בלימת חירום ולסטות על מנת למנוע התנגשות עם רכב המשיב.

המשיב פנה עם רכבו שמאלה לרח' מינץ וכמעט ופגע בהולך רגל אשר חצה את הכביש במעבר חציה. הולך הרגל עצר וקפץ מהכביש על מנת לא להידרס. המשיב נכנס עם רכבו לחניה ברח' מינץ, עצר הרכב ושם נעצר על ידי השוטר.

2.     המשיב מכחיש העבירות המיוחסות לו וטוען שעדי הראיה שהיו ברכבו אינם תומכים בעדויות השוטרים וכי לא ניתן לעקוף מצד ימין, כמיוחס למשיב, כיוון שבנתיב הימני חנו רכבים. עוד טוען המשיב שברח' מינץ כלל אין מעבר חציה ולכן לא היה שם כל הולך רגל. בנוסף בעדותו של שמואל גני אור, שהיה עם השוטר, אין כלל התייחסות להולך הרגל שנאלץ לקפוץ מהכביש כדי לא להידרס וטוען שהשוטר מתנכל לו וכל פעם שרואה אותו עוצר אותו.

3.     שמואל גני אור, שהיה עם השוטר רודיון גרומוב, ברכב המשטרתי מציין בדו"ח הפעולה כי הבחינו ברכב ההונדה שמנסה לפנות ימינה, יחד עם רכב אחר, כאשר רק רכב אחד יכול לפנות. לאחר שפנה ימינה פתח בנסיעה מהירה, בהגיעו לרמזור עבר באור אדום מלא. החל לעקוף רכבים בנסיעת עקלתון וגרם לרכבים לסטות מהנתיבים כדי לא להתנגש עם רכבו של המשיב. בהמשך פנה לרח' מינץ, כיבה את האורות ואז נעצר.

4.     השוטר רודיון גרומוב מציין בדוח הפעולה שבמהלך סיור שגרתי הבחין ברכב ההונדה שנסע ברח' שאול המלך ובפתאומיות סטה מנתיבו, פנה לרחב' אבא אחימאיר תוך שהוא גורם לרכב אחר, אשר נמצא בנתיב הימני קיצוני לבלום בלימת פתע כדי למנוע תאונת דרכים ואף לסטות למדרכה. בשלב זה הפעיל פנסים כחולים וכריזה ונסע אחרי הרכב. הבחין שהמשיב המשיך להשתולל כשהוא נוסע ברח' אבא אחימאיר עבר ברמזור אדום וגרם לרכבים לבלום. המשיך במרדף וראה כי המשיב נוסע ברח' שמשון ועוקף רכבים מימין, גורם להם לבלום בלימת חירום ולסטות מנתיבם. לאחר מכן הרכב פנה שמאלה לרח' מינץ וגרם להולך רגל אשר חצה את הכביש במעבר חציה לעצור ולקפוץ מהכביש כדי לא להידרס. המשיך במרדף אחריו ראה אותו נכנס לחניה ברח' מינץ, מכבה אורות ועוצר, ניגש אליו ועצר אותו. המשיב טען כי עבר בצומת ברמזור צהוב מהבהב.

5.     בחקירתו במשטרה העיד המשיב שהסיע את חברתו לבקר אצל חברותיה. נסע כשהרזמור הבהב באור ירוק, נסע נסיעה רגילה וכשעצר בחניה ניגש אליו השוטר ועצר אותו. כשנאמר לו ששינה נתיבים באופן פתאומי וגרם לרכבים אחרים לבלום מכחיש זאת וטוען שהרכב האחר הוא שסטה מנתיבו ולכן עצר רכבו כיוון שהרכב האחר כמעט פגע בו. מכחיש שעקף מצד ימין וטוען שחנו שם רכבים. מכחיש שהיה הולך רגל ברח' מינץ ואומר שהשוטר סתם "מלביש זאת עליו" וכי ראה את הניידת לראשונה כשהגיע לחניה. מכחיש שאמר לשוטר כשנעצר שעבר באור מהבהב צהוב.
6.     חברתו של המשיב, מריה חנונוב, שישבה עימו ברכב, מעידה שהמשיב בא לקחת אותה יחד עם בן דודה במטרה לטייל. בניגוד לגרסת המשיב, שהסיע אותה לחברות שלה. מעידה שכאשר פנו לכיוון דרך מצדה נסעה ניידת משטרה אחריהם, בניגוד לגירסת המשיב שראה הניידת רק כאשר החנה הרכב. אומרת שהמשיב התחיל לנסוע מהר ורק אז הניידת הדליקה את האורות שלה. מעידה שלא הסתכלה על הרמזור כי היתה מרוכזת בכביש כדי שלא יעלו על אדם או רכב בטעות כיוון שהמשיב נהג במהירות והיא נכנסה כתוצאה מכך ללחץ. מעידה שאינה יודעת באיזו מהירות נסע "אבל הוא נתן גז חזק כשעברנו ברמזור ונסע מאד מהר ואני מאד נבהלתי ולא יכולתי אפילו לדבר מרב בהלה והחזקתי את שתי הידיים שלי.. אחת במושב ואחת בידית כי ממש פחדתי..." (עמ' 2 ש' 11 - 18). בהמשך מעידה שהמשיב היה בלחץ "והוא כמעט נכנס שם ברכבים. הוא בא להיכנס ברכבים אבל כשהוא ראה שאין לו מקום לעבור הוא נתן להם לעבור ואח"כ נכנס לחניה..." (עמ' 22 עד 34). אינה זוכרת שמישהו בלם בפתאומיות לידם כדי לא להתנגש בהם. מעידה שנסע לאט עד הרמזור ואז החל לנסוע מהר מאד. אינה זוכרת הולך רגל במעבר חציה שקפץ הצידה. מכחישה "שחתכו" רכבים במהלך הנסיעה.

7.     די בעדויות של השוטרים ובעדותה של חברתו, שמהרמזור החל לנסוע מהר, עד כי נכנסה לחרדה וכי השוטרים הדליקו האורות רק אחרי שהחל לנסוע מהר וכי ניסה לעקוף רכבים, כדי לתמוך בעדות השוטרים.

מנגד התברר על פי הודעת המבקשת שאין כלל מעבר חציה ברח' מינץ, כפי שטען המשיב וגם שמואל גני אור, שהיה עם השוטר ברכב , בדו"ח הפעולה שהגיש לא מתייחס לעובדה שהולך רגל נאלץ לקפוץ הצידה כדי לא להפגע. ענין זה ידרוש הסבר בעת שמיעת התיק העיקרי, אך בעובדה זו יש כרסום מה בראיות התביעה, שמחייבת בחינת חלופת מעצר ובתנאי שתהיה זו חלופה שיהא בה כדי לנטרל את מסוכנותו של המשיב.

בפני לא הוצעה כל חלופת מעצר. משכך אני מורה על מעצרו של המשיב עד סיום ההליכים נגדו. אם וכאשר תוצע חלופת מעצר תבחן היא לגופו של ענין.

לתיאום פגישה עם עורך דין חייגו: 077-4008177
נושאים רלוונטיים נוספים

 1. שטר טובה

 2. שטר ביטחון

 3. מהו שטר מטען ?

 4. פרט מהותי בשטר

 5. הגדרת שטר חליפין

 6. צדדים קרובים לשטר

 7. שטר חסר פרט מהותי

 8. בריחה מניידת משטרה

 9. מכירת שטרות מזויפים

 10. חתימה מזוייפת על שטר

 11. תשלום בשטרות מזויפים

 12. סעיף 29 לפקודת השטרות

 13. סעיף 23 א לפקודת השטרות

 14. דחיית התנגדות פריעת שטר

 15. פקודת השטרות - נוסח חדש

 16. מעצר על בריחה מרכב משטרה

 17. העברת שטר ללא חתימת היסב

 18. סעיף 22(א) לפקודת השטרות

 19. סירוב לעצור בצד לבקשת משטרה

 20. סעיף 20 (ב) (2) לפקודת השטרות

 21. הבדל בין שם הנפרע לבין שם המסב

 22. פקודת שטרי חליפין (פרוטסט), 1939

 23. תקנות השטרות (העדה), תשל''ח-1977

 24. איחור בהגעת תיק משטרה לבית המשפט

 25. פקיעת שטר עקב פרעון החוב בגינו הוצג

 26. פיצוי כספי על נזק במהלך חיפוש משטרה בבית

 27. חושד שחתימתו על השטר זויפה באמצעות סריקה ממוחשבת

 28. תקנות מס הבולים על מסמכים (דחיית מועד הביול שעל שטר-נאמנות), תש''ל-1970

 29. שאלות ותשובות

רקע תחתוןשעות הפעילות: ימים א'-ה': 19:00 - 8:30
                           יום ו' : 14:00 - 10:00

טלפון: 077-4008177
פקס: 153-77-4008177
דואר אלקטרוני: office@fridman-adv.com

Google+רקע תחתון